Wróżbita Anubis

Nauka kart klasycznych

Nauka kart klasycznych

Długo się zastanawiałem, co zawrzeć we wstępie i doszedłem do wniosku, że nie będę tu opisywał skąd się wzięły karty klasyczne, skąd pochodzą itp. Myślę, że nie są to aż tak ważne informacje, by je przedstawiać. Więc przejdźmy do rzeczy, co nam jest potrzebne ? Oczywiście karty :) Najzwyklejsze karty do gry jakie można kupić w każdym kiosku „Ruchu”. Proszę jedynie pamiętać by to była pełna talia, bo w sprzedaży jest też „okrojona” wersja, złożona z 24 kart, a nam do wróżenia potrzeba 32. Więc na to trzeba zwrócić uwagę. Do wróżenia nieodzowne są też świece, najlepiej zwykłe białe. Mając zestaw akcesoriów, czyli świece i karty, możemy zacząć wróżyć. Te karty są moim zdaniem mniej skuteczne, jednak żeby dobrze opanować Tarota, wypada opanować te karty, a przynajmniej zapoznać się z nimi. Do wróżb odpowiedni jest każdy dzień i każda pora. Przy wróżeniu tymi kartami nie potrzeba się zabezpieczać w żaden inny sposób, świece są wystarczające. Wróżby odnośnie partnera lub miłości najlepiej robić w piątek. I to tyle tego krótkiego wstępu. Zaczynajmy :)

Znaczenie kart

Poznajmy znaczenie kart klasycznych...Nie jest to skomplikowane, więc każdy to opanuje, myślę że w krótkim czasie.

As kier

Skrócone znaczenie tej karty to „ważne sprawy rodzinne” a w rozwiniętym pojęciu, karta zwiastuje radość a nawet dużą radość w domu, rodzinie. Być może będzie jakieś święto, jakieś świętowanie. Karta zapowiada radosne wydarzenie, które właśnie będziecie świętować w gronie rodzinnym :) Więc, jak widać, karta ma bardzo ładny wydźwięk. Karta również oznacza, nie tylko dobry czas w sprawach rodzinno-domowych, ale także sercowych !!! Życzliwi ludzie będą przy tobie. Karta, jak napisałem, jest radosna i bardzo dobra. Jednak posiada też złe znaczenie. Gdy będzie leżała w pozycji odwróconej, oznaczać będzie, troski i kłopoty, oczywiście rodzinne . Na pewno dojdzie do wielu nieporozumień, które trzeba będzie wyjaśnić ! A w sprawach sercowych bardzo realne jest rozczarowanie lub zawód miłosny ! Warto wtedy być ostrożnym !

Król kier

Karta ta symbolizuje partnera życiowego lub ukochanego. Jak już pewnie zauważyłaś, kiery to karty miłości. A ta właśnie karta oznacza, że spotkasz na swojej drodze człowieka przystojnego i zadbanego. Czasami ta karta symbolizuje po prostu człowieka, któremu można ufać. Więc niekoniecznie musi chodzić o ukochanego ! Wszystko zależy od postawionego pytania. Mężczyzna symbolizowany przez tą kartę, to człowiek uczynny, dobry i nie jest wykluczone, że złoży Ci jakąś propozycję. Jeżeli tak się stanie, to przyjmij ją, bo na pewno nie będziesz tego żałowała. Czasami ta karta symbolizuje samego pytającego, wszystko zależy od rozkładu.

Dama kier

Dama kier, ładna karta, widać, że to kobieta. Piękna kobieta, młoda kobieta, najprawdopodobniej o jasnych włosach. To bardzo ciepła osoba. Miła i uczuciowa. W rozkładach może symbolizować koleżankę lub narzeczoną, ewentualnie bliską przyjaciółkę. Uwaga !!! Ta karta może oznaczać dobrą radę daną przez taką właśnie kobietę. Na pewno można liczyć na tego człowieka, bo sprawi ci wiele radości, a przynajmniej będzie starała się pomóc w kłopotach. Niewykluczone, że nawet jej się to uda. Na pewno nie jest to zła osoba i warto się jej trzymać.

Walet kier

Walet ....chyba domyślacie się kogo symbolizuje? To młody człowiek, wręcz dziecko. Podobnie w Tarocie giermkowie oznaczają młode osoby. Człowiek symbolizowany przez tą kartę jest uczuciowy, serdeczny, ciepły i miły. Ta karta to głównie zapowiedź bardzo dobrego okresu w sprawach sercowo-uczuciowych. To naprawdę dobry czas, czas szczęścia i miłości. Czasami ta karta oznacza dobrego przyjaciela lub spełnienie planów. Symbolika tej karty to też dobre i wesołe spotkania towarzyskie (imprezki), a w niektórych sytuacjach, zaufany, godny zaufania młody człowiek.

10 kier

Tak...10 kier to też karta należąca do mocnych kart miłości. Ba ! Ja powiem więcej, ta karta może oznaczać uroczystość zaręczyn lub nawet ślub. Czasami karta oznacza podróż we dwoje. Bardzo przyjemną i radosną podróż, zapowiada się naprawdę uroczy i upojny wyjazd. Oczywiście mam na myśli wyjazd we dwoje. Czasami ta karta oznacza też dobrą wiadomość od osoby, którą kochamy, którą darzymy uczuciem. Generalnie karta w głównym przesłaniu symbolizuje miłość, stabilizację i co najważniejsze, szczęście małżeńskie. W niektórych przypadkach karta zapowiada niespodziankę, miłą i zaskakującą niespodziankę. Pamiętaj, ta karta to silna karta miłości, jeżeli postawisz na to uczucie, na pewno wygrasz ! Jeżeli tylko się pojawia w układzie, nie zastanawiaj się !

9 kier

Hmmm....Jak by tu opisać tą kartę ? W wielkim skrócie, karta ta oznacza romans i szczęście. A w głębszym znaczeniu możemy ją interpretować jako kartę przyjazną. Jeżeli wypadnie Ci ona w rozkładzie, to całkiem prawdopodobne, że otoczenie Cię podziwia. Będziesz traktowana z szacunkiem oraz spotka cię wiele zaszczytów. Jak wspomniałem na początku, może być też możliwy romans lub radosna niespodzianka. Jeżeli ta karta wypadnie odwrócona, to uważaj ! Bo w Twoim związku może dziać się źle ! Mogą być przejściowe nieporozumienia i problemy. A jeżeli nie jesteś z nikim w związku, to licz się z problemami od osób trzecich. Nie wyluczona złośliwość !

8 kier

I przedostatnia karta z kierów. Mówi ona o ukrywanej lub skrytej miłości. Ta karta mówi o naszych uczuciach, które boimy się ujawnić. Ta karta to też karta zdrady, rozstania, odtrącenia, łez. Czasami może oznaczać trzecią osobę w związku ! Uwaga na „trójkąty” !!!

7 kier

Ostatnia karta z serii kierów. Generalnie to karta marzeń o miłości. To, czego pragniemy, czego oczekujemy. W rozkładzie oznacza, że marzymy o nowym partnerze życiowym. Karta mówi o dużych szansach na wielkie uczucie, ale istnieje ryzyko iluzji ! Karta oznacza też oszustwo uczuciowe. Więc warto uważać, bo mimo że jest szansa na coś wielkiego, to możemy się „sparzyć”, jeżeli będziemy mieli tzw.. klapki na oczach !

As karo

I zaczynamy „karo” Ten as zapowiada wszelką komunikację, porozumiewanie się, czy to telefoniczne, czy listowne, czy tez przez net, generalnie najbliższe kilka tygodni to właśnie taki okres będzie w Twoim życiu. Karta zapowiada też, że możesz otrzymać bardzo ważną wiadomość. Niektóre wiadomości, czy też wieści, w tym okresie zaważą na Twoim życiu. Być może nie obejdzie się bez podejmowania ważnych życiowych decyzji. Czasami karta wróży problemy i niesnaski w związku małżeńskim albo nietrafny wybór towarzysza życia. Generalnie symbolika tej karty to dosłownie „ważna wiadomość lub rozmowa” W niektórych przypadkach, w zależności od pytania i rozkładu, karta zapowiada zmianę pracy, zmianę na stanowisku w pracy itp. Odwrócone znaczenie, to nic innego jak to, że to Ty będziesz posłańcem złych wieści.

Król karo

Król karo, moi drodzy, ta karta symbolizuje faceta związanego z prawem, być może to sędzia, być może policjant, generalnie jest to przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości. Warto uważać na wypowiadane słowa przy tym człowieku ! Karta może też oznaczać jakąś sprawę w sądzie, niewykluczone że znajdziesz się w niezbyt dobrej i komfortowej sytuacji ! Inne znaczenie tej karty to, przede wszystkim, symbolika jakiegoś krewnego , przyjaciela lub po prostu, jak ja to określam, „loverboya” Jeżeli karta jest odwrócona, to będą na 100% problemy z taką osobą. W niektórych sytuacjach karta może oznaczać bogatego człowieka, kogoś, dla kogo kasa jest bardzo ważna. .

Dama karo

Jak się pewnie domyślacie ta karta symbolizuje kobietę, ale jaką kobietę? Przede wszystkim, to ktoś fałszywy i nieuczciwy ! Najwidoczniej jedna z Twoich koleżanek lub przyjaciółek to taka „franca”, że jest w stanie Cię oszukać i wyrządzić Ci krzywdę ! Uważaj i strzeż się ! Na pewno będzie szukała okazji, by zrobić coś złego, więc bacz na to, co przy niej mówisz, bo słowa mogą obrócić się przeciw Tobie ! W niektórych sytuacjach karta ta oznacza kobietę majętną, podobnie jak król karo, czasami zwiastuje zmianę Twojego losu, a w odwróconym znaczeniu symbolizuje córkę. Oczywiście jeżeli jesteś młodą osobą i nie masz jeszcze dzieci to w tym wypadku może karta symbolizować, siostrę, kuzynkę itp.

Walet karo

Kim jest ten młody mężczyzna ? To po prostu posłaniec ....ktoś kto przyniesie Ci ważną nowinę, na tyle ważną, że Cię może poważnie zaskoczyć ...Wiadomość ta może zmienić wiele w Twoim dotychczasowym życiu ! Ten giermek to symbol kobieciarza ! Uważaj, bo on nie jest wierny ! Więc uważaj, bo może koło Ciebie będzie kręcił się facet, który ma w głowie tylko flirty :) W niektórych sytuacjach walet oznacza przyjaciela, ewentualnie kogoś bardzo sympatycznego....czasami brata. Symbolika tej karty zwiastuje też powodzenie w biznesie i wszelkich interesach związanych z tą dziedziną. Więc jeżeli wypadnie w rozkładzie, to jest szansa na to, że jakiś interes, którego się boisz, wypali na tyle, że będziesz zadowolona :) Uwaga na koniec ... jeżeli ta karta znajdzie się w bezpośrednim pobliżu tzw. czarnych kart, czyli chodzi mi o piki, to w tym wypadku oznaczać będzie osobę bardzo mściwą, zazdrosną i wyrachowaną ! Oj nie polecam spotkania takiej osoby !

10 karo

Hmmm i co ja mam napisać ? Znaczenie tej karty jest bardzo proste, głównie symbolizuje wszelkie wyjazdy, podróże, generalnie wszystko, co związane jest z przemieszczaniem na dalsze odległości i na te bliższe. Jeśli ta karta pojawi się w układzie, to niechybny znak, że czekają Cię jakieś sprawy, właśnie związane z podróżowaniem, z wyjazdem. Inne znaczenie tej karty to pomyślność w biznesie, zapowiada pieniądze, ewentualnie dobrze prosperujący interes. Bardzo dobry okres w sprawach służbowo-zawodowych :)

9 karo

Ta karta, to nic innego, jak wszelkiego rodzaju opóźnienia, karta wyraźnie zapowiada, że wiele spraw, być może tych ważnych, będziesz musiała przesunąć w czasie. W niektórych przypadkach zwiastuje przypływ gotówki, ale nie spodziewaj się kosmicznej sumy ! Raczej niewielka to suma będzie, ale za to „gęba” Ci się ucieszy :) hahahahaha Uwaga ! Jeżeli ta karta wypadnie Ci w pozycji odwróconej, to radzę uważać ! Zwiastuje wtedy jakieś straty, straty w majątku, ewentualnie może zwiastować jakąś nieudaną transakcje lub interes, warto zwrócić baczną uwagę na te sprawy.

8 karo

Ósemka to karta, która nie ma wielu znaczeń. Najważniejsze znaczenie to sukces w sprawach sądowych, niewykluczone zwycięstwo na rozprawie sadowej. W niektórych przypadkach karta oznacza zmianę na lepsze w sprawach zawodowych, zmianę na tyle znaczącą, że na pewno będziesz zadowolona, być może awans? lub zmianę umowy na bardziej atrakcyjną, np. z umowy na czas określony na umowę na stałe, to właśnie tego typu zmiana może być spodziewana. W niewielu przypadkach karta zwiastuje podpisanie ważnych dokumentów to może być, np. podpisanie umowy kredytowej lub podpisanie papierów u notariusza itp. W każdym razie chodzi o ważne dokumenty.

7 karo

Ostatnia karta z cyklu „karo” to nie jest dobra karta oj! Będzie się źle działo, ta karta oznacza, że będziemy zdenerwowani, wkurzeni itp. Karta zapowiada „burze” w rodzinie lub bliskim otoczeniu, będą nieporozumienia i napięte sytuacje, chwilami może być bardzo gorąco ! I wcale nie chodzi mi o temperaturę. Czas, który zapowiada ta karta, nie jest dobrym czasem i niestety nie będzie porozumienia z najbliższymi osobami w otoczeniu :( należy bardzo uważać !

As pik

Pierwsza karta z pików jakiej używamy do wróżenia, as pik. Ja ją określam mianem „czarna karta”, ale ma ona wydźwięk jak najbardziej pozytywny. Co mogę powiedzieć ? Zapowiada się dobry czas, czas spełnienia marzeń lub realizacji marzeń. Karta zwiastuje też pozytywne załatwienie spraw urzędowych i zapowiada pozytywne zakończenie rozpoczętych spraw. Tak jak napisałem, zapowiada się dobry czas. Karta mówi też o korzystnym biznesie. W pozycji odwróconej karta przewiduje, niestety, zawiłe sprawy z urzędnikami. W innym znaczeniu karta mówi o poznaniu nowych, ciekawych ludzi w środowisku swojej pracy, niewykluczony nowy szef itp.

Król pik

Król symbolizuje człowieka, który da Ci wsparcie ! Jego rady będą pomocne i naprawdę warto go posłuchać. Ta osoba pojawi się w Twoim życiu po to, by Ci pomóc i wesprzeć . Karta ta też oznacza, że nadszedł dla Ciebie czas wypoczynku i relaksu. Jeżeli dużo pracujesz, a pojawi się ta karta, sprawa jest jasna. To dzwonek dla Ciebie, że trzeba zadbać właśnie o wypoczynek i relaks, bo bez tego Twoje zdrowie zacznie szwankować. Jeżeli karta ta wypadnie w odwróconej pozycji, to lepiej uważaj ! Bo niechybnie oznacza kogoś Tobie nieprzychylnego. Można go określić mianem ....wroga. Czasami karta ta oznacza kogoś, kto zajmuje bardzo ważne stanowisko, np. dyrektora itp. Ewentualnie może oznaczać kogoś związanego z prawem np. policjant, sędzia itp. Czasami zwiastuje spotkanie z urzędnikiem skarbowym lub kontrolę z urzędu skarbowego.

Dama pik

Dama to kobieta :) i tu chyba nie ma wątpliwości :) Czarna dama to nic innego jak kobieta, która jest samotna, być może to rozwódka albo wdowa, czasami oznacza starą pannę. Jeżeli jesteś mężatką, to na pewno karta ta symbolizować będzie Twoją teściową ! Będziesz pod silnym wpływem osoby, która straciła kogoś bliskiego, być może chodzi o śmierć albo o zawód miłosny. Taka osoba właśnie będzie szukać wsparcia u Ciebie, bo pamiętaj, ona cierpi !

Walet pik

Młody chłoptaś. Karta ta przede wszystkim oznacza studenta lub młodą osobę uczącą się. Najwidoczniej zapowiada się, że będziesz miała okazję spotkać i poznać kogoś, kto łaknie wiedzy, kogoś kto dużo się uczy i praktycznie żyje tą nauką. Czasami karta oznacza, że to Ty powinnaś zająć się nauką. Może to znak, aby skończyć studia? Zastanów się nad tym, jeśli wypadnie ta karta. Często ta karta zwana jest „kartą kłamców”, bo może symbolizować człowieka fałszywego i kłamliwego, kogoś kto Ci nie jest życzliwy i już na 100% polegać na nim nie możesz ! Ten facet jest zwykłym plotkarzem i najzwyczajniej kręci. Jeżeli symbolizuje np. Twojego chłopaka, to radzę uważaj ! Jeżeli karta wypadnie odwrócona, to jest to ostrzeżenie przed jakimś niebezpieczeństwem. Zapowiada problemy i kłopoty, generalnie zły okres i warto się na niego przygotować.

10 pik

No i mamy 10 pik, ta karta zwraca uwagę na sprawy związane z naszą pracą. Często jest najzwyklejszym ostrzeżeniem, że pewne rzeczy mogą przybrać niewłaściwy obrót. Karta zaleca ostrożność we wszystkim, co związane jest z ogólnym pojęciem kariery zawodowej . Jeżeli masz problemy z szefem, warto w najbliższym czasie siedzieć cicho, jak mysz pod miotłą, bo wszelkie zatargi mogą się skończyć fatalnie. Po prostu uważaj w najbliższym czasie w pracy. Natomiast jeżeli nie masz pracy, to karta ta nie zapowiada rychłej zmiany tej sytuacji.

9 pik

Oj! Jeżeli ta karta Ci wypadła w rozkładzie, to niechybnie czeka Cię poważny stres, a nawet łzy. Uważaj na depresję. Ta karta symbolizuje depresję i lęki. Szykuje się dla Ciebie bardzo niepomyślny okres. Ten okres trzeba po prostu przetrwać i nie wdawać się w nic, bo mogą być problemy. Uwaga, jeżeli ta karta Ci wypadnie obok asa pik lub trefl, czyli chodzi o czarne asy, to ....no cóż, zapowiadane jest najgorsze wydarzenie w Twoim życiu ! Czarny scenariusz !

8 pik

No i kończymy powoli piki, to też zła karta, ale nie martw się aż tak bardzo ! Jej siła jest o wiele mniejsza niż poprzedniej karty. Ósemka pik zapowiada kłopoty i zmartwienia, ale mniejszego kalibru. Na pewno będą spotykać Cię przykrości i upokorzenia, ale przetrwasz ten okres, bo jak napisałem, to nie jest mocna karta. Generalnie czekają Cię małe, drobne, ale dokuczliwe problemy i kłopoty.



7 pik

I ostatnia karta z serii pików, jakie używamy do wróżenia. Jak się domyślacie już, ta karta też nie należy do pozytywnych ! Główne znaczenie tej karty to, fałszywi ludzie, musisz uważać na takie osoby w twoim środowisku, bo będą kopać dołki pod tobą ! Polecam w tym czasie zrezygnować z ważnych spraw i z podejmowania istotnych decyzji, zwłaszcza gdy nie mamy pewności czy ludzie, z którymi będziemy współpracować są w porządku ! Bo może się zdarzyć, że to właśnie oni okażą się wrednymi istotami.

As trefl

Zaczynamy trefle, też czarne karty, ale spokojnie nie wpadajcie w panikę. Bo właśnie karta as trefl może wskazywać na przypływ większej kasy do Waszych portfeli. Zapowiada się bardzo dobry czas, najbliższy czas, na inwestowanie, na granie na giełdzie. Generalnie na wszystko co związane z zarabianiem kasy np. kupowanie i sprzedawanie itp. W tym okresie warto podjąć ryzyko. Bo z małego interesu typu „kupię tanio, sprzedam drogo” będą naprawdę fajne pieniądze. Więc pomyśl nad tym, gdy ta karta wypadnie w rozkładzie Ale … „nie wszystko złoto co się świeci” . Musisz wiedzieć, że ta karta to też złe rzeczy, często symbolizuje ona pecha oraz czasami ubóstwo i choroby. A jeżeli załatwiasz sprawy urzędowe, to raczej nie wyjdzie Ci to na dobre. Jeżeli wypadła karta odwrócona....och! masz „przerąbane” ! Bo to nic innego jak strata kasy. Możesz wpaść w tarapaty i kłopoty związane z finansami. Jednak ostatecznie karta zwiastuje wyjście z takich problemów. Wiemy jednak, że to nie jest przyjemne, więc warto być przygotowanym.

Król trefl

Król, co możemy o nim powiedzieć? Hmmm.......to facet jak widać i do tego jest bardzo pracowity i uczciwy. Więc jeżeli wypadła Ci ta karta, to znak, że będzie się kręcił koło Ciebie człowiek o bardzo dobrej opinii. Ten człowiek będzie dla Ciebie jak silnik dla samochodu. Da Ci po prostu iskrę do działania. A że jest bardzo inteligentny, więc warto się go trzymać . Nie wykluczam, że może między Wami być coś więcej, może nawet zaiskrzyć. Czasami ta karta symbolizuje ojca lub kogoś bardzo bliskiego np. stryja itp. często to ktoś z najbliższej rodziny, ktoś w wieku średnim, powiedzmy 40-50 lat. Ale jak napisałem, to dobry człowiek i warto się go trzymać i słuchać jego rad. I nieważne czy jest z rodziny czy nie, on jest naprawdę spoko.



Dama trefl

Kobiety, kobiety :) Ta karta to, jak się domyślacie, symbol kobiety, radosnej i szczerej. Widać, że kocha ludzi i życie. To bardzo ciepła osoba, podobnie jak król trefl. Jej bliskość Ci nie zaszkodzi, a tylko pozytywnie na Ciebie wpłynie. Może to być matka, zaufana koleżanka lub inna kobieta, np. z rodziny. Trzymaj się jej, a na pewno nie będziesz tego żałowała.

Walet trefl

Walet, jak to zwykle bywa, to młody mężczyzna. Lecz mimo tego, że jest młody, jest stanowczy i zdecydowany. Widać po nim, że wie, co chce osiągnąć w życiu. Dąży uparcie do celu z pełną konsekwencją. Ta karta, jak już się pewnie domyślacie, zapowiada odmianę w naszym życiu na lepsze, bardziej w sferze finansów. Czasami ta karta oznacza kogoś z środowiska, w którym pracujemy, np. kolegę. Jeżeli wypadnie odwrócona to najprawdopodobniej w naszym życiu, na naszej drodze życia pojawi się człowiek o słabym zdrowiu.

10 trefl

O! i tu mamy naprawdę dobrą kartę. Wielu z Was czeka na nią. Bo co ona oznacza? Nic innego jak duże pieniądze, dużą kasę. Karta zapowiada, że warto ryzykować, bo to nam się opłaci. Więc jeżeli masz jakiś interes na oku i się wahasz, to podejmuj ryzyko, bo jest spora szansa, że Ci się powiedzie. Generalnie ta karta to zapowiedź dobrej sytuacji materialnej w naszym życiu, być może oznacza też, np. większe pobory w naszej pracy. Czasami też karta oznacza wyjazd, ale raczej to daleki wyjazd za granicę „za chlebem” zwieńczony sukcesem. W każdym razie ciesz się, jak ona wypadnie, bo czekają Cie naprawdę duże pieniądze.



9 trefl

Ta karta też jest związana z finansami. Może nie jest tak silna jak 10, ale jednak zapowiada sukces w biznesie, przede wszystkim jednak, uważaj, bo wszystko zależy od dobrego planu działania. Ta karta też bywa nazywana „kartą zazdrości”, więc jeżeli Ci wypadnie, to uważaj, bo być może ktoś będzie mocno zazdrosny o Ciebie lub to Ty dostaniesz powody do zazdrości. 10 trefl mówiła nam o dalszej podróży, a ta karta zapowiada też wyjazd, ale znacznie krótszy, być może to tylko jakieś odwiedziny. Generalnie podstawowy wydźwięk tej karty to zazdrość i na to najbardziej uważaj.

8 trefl

Ta karta na pewno ucieszy wszystkie panny. Dlaczego? Bo przede wszystkim zwiastuje stały związek, a nawet ślub. Czasami może oznaczać np. w biznesie owocną współpracę między firmami. Generalnie zapowiada się dobra współpraca między dwojgiem ludzi lub między firmami. Czasami też ta karta zwiastuje pojawienie się młodej kobiety, która będzie nam życzliwa i przychylna. Ale głównym przesłaniem tej karty to właśnie ślub i połączenie.

7 trefl

I ostatnia karta, ta karta też jest związana z finansami wszelkiego rodzaju. Zapowiada niewielki przypływ pieniędzy do naszego portfela. Czasami oznacza osobę, która poprosi nas o pomoc. Oczywiście chodzi o pożyczkę. Warto jej udzielić wsparcia, bo nam się to opłaci w ostatecznym rozrachunku.

I oto dobrnęliśmy do końca. Oczywiście końca opisu kart, które biorą udział w naszych wróżbach, pamiętaj że aby dobrze wróżyć trzeba się skupić na kartach. Wiele osób mnie pyta jak tasować karty. No cóż… według mnie nie ma znaczenia, jak to będziemy robić, ani jak długo. Ważne jest maksymalne skupienie nad tym co robimy, bez śmiechów i drwin. Tasujemy tyle razy, ile uznamy za stosowne. Nie zapomnijcie o przynajmniej jednej świecy ! Najlepiej białej, bo to kolor neutralny. A teraz przejdźmy do rozkładów. Zaprezentuje kilka, według mnie, najlepszych.



rozkład 1

To jeden z najbardziej znanych i popularnych rozkładów jeżeli chodzi o karty klasyczne. 3 rzędy kart po 8 w każdym rzędzie. Oczywiście tasujemy karty, jesteśmy skupieni, świece się palą i zaczynamy wykładanie kart począwszy od górnego rzędu od lewej strony. Gdy rozłożymy pierwszy rząd, robimy analogicznie drugi i potem trzeci. W każdym bądź razie na stole mamy mieć 24 karty. A teraz jak odczytujemy? To proste, górny rząd (ten pierwszy, który wyłożyliśmy) to przeszłość, to co było i już minęło. Drugi rząd to obecna nasza sytuacja, czyli teraźniejszość, to co teraz się dzieje wokół nas. A dolny rząd, jak się już domyślacie, to dalsza przyszłość, to co nas czeka. Interpretujemy wszystkie karty, ale z doświadczenia wiem, że dla początkujących to jest problem, więc proponuję analizować po 2 karty i zapisywać sobie w zeszycie, a potem zrobić analizę całego rzędu na podstawie naszych notatek. Myślę, że szybko opanujecie ten rozkład, choć wydaje się trudny, ale za to jest dokładny. Ten rozkład sprawdza się dobrze przy sprawdzaniu ogólnej przyszłości.

anubis



rozkład 2

Klasyczny układ krzyża, 5 kart, więc prostszy. Układamy najpierw 3 środkowe karty od lewej do prawej, a następnie jako czwartą kartę kładziemy tą u góry i piątą tą na dole. Środkowy rząd, te trzy karty, to obecna nasza sytuacja, odnosząca się bezpośrednio do naszego problemu, pytania. Karta górna, czyli zwieńczenie krzyża, to nic innego jak rada co zrobić. Dolna karta to przewidywany efekt naszych działań. Czyli jest to dobry układ do odpowiedzi na nasze pytania, np. czy znajdę pracę?, czy wyjdę z kłopotów?, czy będę szczęśliwa? itp.

anubis



rozkład 3

Też prosty układ. Zaczynamy od rzędu środkowego. Jak zwykle rozkładamy karty od lewej do prawej. Jako drugi rząd układamy ten górny, ale tu uwaga ! Tu układamy od prawej do lewej, czyli pierwsza karta górnego rzędu jest nad pierwszą kartą rzędu środkowego. I na końcu dolny rząd układamy już normalnie, czyli od lewej do prawej. Ten rozkład to skrócona wersja rozkładu pierwszego czyli górny rząd to przeszłość, środkowy to teraźniejszość, a dolny to przyszłość. Ale to nie wszystko. Potem odczytujemy jeszcze z góry w dół, czyli druga karta pierwszego rzędu i pierwsza karta środkowego to wpływ przeszłości na czas obecny, to co nam może przeszkadzać w obecnym życiu. I analogicznie druga karta środkowego rzędu i pierwsza karta ostatniego rzędu oznaczają to, co będzie miało znaczący wpływ na naszą przyszłość.

anubis



rozkład 4

To najprostszy układ. Warto od niego zacząć. Oczywiście też rozkładamy od lewej do prawej. Nie ma się co tu rozpisywać . Karty od lewej, po kolei to przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Ten układ dobrze nadaje się do prostych pytań typu praca, dom, miłość itp.

anubis



rozkład 5

Tu mamy bardziej skomplikowany układ w formie kwadratu. Najpierw rozkładamy górny rząd, też od lewej do prawej, następnie dolny rząd analogicznie i na koniec środkowy, czyli 2 karty. Gdy rozłożymy ten kwadrat, tasujemy jeszcze raz pozostałe karty i wykładamy ostatnią kartę z boku. Jak odczytujemy ? Górny rząd to aktualna sytuacja, dolny rząd to przyszłe wydarzenia, a karta z boku to przewidywany wynik działań. Odczytujemy też karty pionowo. Pierwszy rząd pionowy od lewej (3 karty) to charakterystyka pytającego, a drugi rząd pionowy (tez 3 karty) pokazuje co musimy rozważyć przed podjęciem decyzji.

anubis



Rozkład 6

To też prosty układ, układ młota, rząd poziomy to przyczyny zaistniałego problemu, a rząd pionowy to rozwiązanie tego problemu. Oczywiście rozkładamy najpierw rząd poziomy od lewej do prawej, a potem rząd pionowy.

anubis



Rozkład 7

To typowy układ partnerski. Układamy, tak jak na zdjęciu, zaczynając od góry. Lewa karta górna symbolizuje Ciebie i Twoje nastawienie. Druga górna karta symbolizuje jego i jego nastawienie. Drugi rząd to Wasze uczucia a ostatnia karta na dole to przewidywany efekt Waszej znajomości.

anubis

I to wszystko jeżeli chodzi o rozkłady. Myślę, że 7 rozkładów wam wystarczy na początek, bo jest ono przeznaczone dla początkujących. Warto się zapoznawać z tymi kartami, bo to daje nam doświadczenie w interpretacji, a co za tym idzie mamy lepszy start do wróżenia kartami Tarota, które są dokładniejsze i częściej przepowiednie z Tarota sprawdzają się. Ale karty Tarota są trudniejsze i wiem z doświadczenia, że wiele ludzi zniechęca się już na samym początku, dlatego zawsze zachęcam do szkolenia się w kartach klasycznych, a dopiero potem w Tarocie. Na koniec jeszcze kilka informacji podsumowujących. A więc, jak zauważyliście, kiery związane są z uczuciami, z radością i udanym życiem rodzinnym. Karo to generalnie praca i wszystko co z tym związane. Trefl to kasa, kasa, kasa a piki to symbol zdrowia, a także czasem kłótni. Życzę wszystkim, by wypadało Wam jak najwięcej dobrych kart związanych z uczuciami oraz z pieniędzmi bo jedno i drugie jest bardzo ważne w naszym życiu i chyba każdy się ze mną zgodzi. Podam jeszcze Wam najważniejsze połączenia kart, to Wam ułatwi interpretacje całych układów.

8 kier i 7 karo – to nic innego jak średniego kalibru problemy w związku
as kier i as trefl – to może oznaczać spadek lub darowiznę, generalnie fajne połączenie :)
as kier i 9 trefl – może oznaczać zmianę miejsca zamieszkania lub poznanie nowych przyjaciół
as kier i as pik – oj warto uważać, bo możesz zajść w ciążę !
As kier i 8 karo – wszystko co związane z nieruchomościami, czyli możliwa sprzedaż lub kupno itp.
as kier i 9 kier – szykują się narodziny w niedalekim czasie w Twoim otoczeniu
król karo i 9 pik – to wszelkiego typu straty finansowe lub przegranie rozprawy w sądzie
walet kier i 7 kier – miłość, miłość, miłość
8 trefl i 8 karo – generalnie szykują się zmiany w pracy lub dostaniesz lukratywną propozycję
as pik i 9 pik – nie polecam nikomu, to ciężka choroba lub nawet śmierć
4 asy – zapowiada się generalnie przemiana
4 dziesiątki – wyjazd lub dalsza podróż

i to tyle z najważniejszych połączeń. Jeżeli Was zainteresowały karty klasyczne, to na rynku znajdziecie wiele opracowań bardziej szczegółowych.
anubis wróżbita wróżka

Wróżbita Anubis A.D.2006-2021

Powrót

Kopiowanie textów i zdjęć zabronione !
Jeżeli chcesz coś wykorzystać na swojej stronie www zapytaj  mnie najpierw !

tarott.eu - darmowy tarot | wróżenie z kart | wróżby
wróżki | wróżka | wróżba | horoskop za darmo | Aida | ezoteryka | karty klasyczne
rytuały | tarot | tanie wróżby | wróżbyonline | magia | wróżby

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym - tak jak działo się to dotychczas. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych i statystycznych. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.